Novinky

Referencie

Info. bulletin RegistráciaAlliMAX Vlastnosti

KARDIOVASKULÁRNE VLASTNOSTI

Úspešné klinické využívanie cesnaku na úpravu zvýšeného krvného tlaku a arteriosklerózy je známe od prvej polovice tohto storočia. Zistilo sa, že pravidelný príjem cesnaku zabezpečuje dlhotrvajúce zníženie hypertenzie a zlepšenie stavu pacientov. Už v roku 1928 bolo zaznamenané jednoznačné prepojenie medzi znížením krvného tlaku a tiež zvýšením srdečnej sily vďaka cesnakovej terapii.

ANTIBAKTERIÁLNE ÚČINKY ALICÍNU

Antibakteriálne vlastnosti drveného cesnaku sú známe už dlho. Na rôznych cesnakových preparátoch bolo dokázané široké spektrum antibakteriálnych účinkov proti gramnegatívnym a grampozitívnym baktériám, vrátane druhov ako napríklad Escherichia, Salmonella, Staphylococcus, Streptococcus, Klebsiella, Proteus, Bacillus a Clostridium. Len veľmi málo z nich však preukázalo prínos v štúdiách, kým sa na trhu neobjavil AlliMAX® a neboli publikované dôkazy poukazujúce na jeho výrazné antibakteriálne účinky. Dokonca aj kyselinovzdorné baktérie ako Mycobacterium tuberculosis sú citlivé na alicín, rovnako tiež Helicobacter pylori, tvorca žalúdočných vredov.

AlliMAX® môže tiež zabrániť vytváraniu stafylokokových enterotoxínov. Vedci Cavallito a Bailey boli prví, ktorí dokázali, že antibakteriálne účinky cesnaku prináležia alicínu. Citlivosť rôznych bakteriálnych a klinických izolátov k čistým preparátom alicínu je veľmi významná. Ako je uvedené v tabuľke 2, antibakteriálna účinnosť alicínu je široká. Vo väčšine prípadov bolo 50 % smrtiacich dávok koncentrátov len nepatrne vyššie, ako pri tých, ktoré sú požadované pri niektorých novších farmaceutických antibiotikách. Je zaujímavé, že rôzne bakteriálne kmene rezistentné voči antibiotikám, ako napríklad Staphylococcus aureus rezistentný voči meticilínu, ale tiež iné a voči rôznym liečivám rezistentné enterotoxikogenické kmene Escherichia coli, Enterococcus a Shigella dysenteriae, sú citlivé voči alicínu.

KLINICKÉ ŠTÚDIE

Dvojito zaslepená placebom kontrolovaná štúdia skúmala účinky doplnku AlliMAX® na 146 dobrovoľníkoch. Preukázalo sa, že alicín dokáže redukovať výskyt bežnej nádchy alebo počet dní potrebných na zotavenie.

KONTRAINDIKÁCIE

Veľké množstvo cesnaku môže zabrániť krvným zrazeninám, čo je obzvlášť praktické pre ľudí, ktorí sa liečia antikoagulantmi alebo pre tých, ktorí majú na radu lekárskeho tímu podstúpiť pred začatím terapie s akýmkoľvek cesnakovým doplnkom chirurgický zákrok, ale na rozdiel od všeobecného názoru, táto situácia nepatrí medzi kontraindikácie. Cesnak môže u ľudí trpiacich alergiami spôsobiť reakciu.

DÁVKOVANIE PRE DETI

Užívanie prípravku AlliMAX® sa neodporúča deťom do 3 rokov, pretože ich imunitný systém ešte nie je úplne vyvinutý. Deťom od 3 do 7 rokov je odporúčaná polovičná dávka pre dospelých (každú tobolku AlliMAX® možno jednoducho otvoriť). Deťom starším ako 7 rokov sa odporúča štandardná dávka ako pre dospelých. Ktokoľvek starší ako 7 rokov môže v prípade potreby užívať aj vyššie dávky.

BEZPEČNOSŤ A TOXIKOLÓGIA

Testy odsúhlasené britskou vládou dokazujú, že denne môže byť v jednej dávke užitých až 777 toboliek bez akýchkoľvek negatívnych účinkov! Na Slovensku je však stanovená maximálna dávka na 10 toboliek denne.

Úvod|O AlliMAX|Použitie AlliMAX-u|Produkt|Produkt |Vlastnosti|Kde kúpiť|Kontaktujte nás
Copyright 2011